А+ збільшити шрифт

А- зменшити шрифт

Про проєкт

Проєкт у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Канади, направлений на полегшення труднощів з якими стикаються громадяни України, в основному жінки, які змушені долати великі відстані, щоб отримати доступ до адміністративних та юридичних послуг чи іншої інформації.

Бюджет проєкту, що отримав назву «Мобільні центри надання адміністративних послуг для постраждалого від конфлікту населення Східної України» складає майже 3,8 млн. доларів США.

Проєкт зосереджений на зменшенні безпрецедентного тиску та перешкод, з якими стикаються громадяни регіону постраждалого від конфлікту на сході України, у вирішенні своїх адміністративних питань через складний доступ до адміністративних сервісів, юридичної допомоги та інформаційних послуг. В рамках проєкту будуть реалізовані наступні заходи:

Впродовж Проєкту буде створено загалом 10 мобільних ЦНАПів у Донецькій і Луганській областях. Мобільний ЦНАП - це транспортний засіб, доступний для людей з обмеженими можливостями, і обладнаний для забезпечення роботи не менше трьох адміністраторів та трьох відвідувачів одночасно. Також інші служби можуть періодично долучатися в цей підрозділ: наприклад, радник з правової допомоги чи представник пенсійного фонду.

Мобільні ЦНАПи будуть працювати у віддалених населених пунктах вздовж лінії зіткнення де є проблеми з транспортною інфраструктурою та обмеженням доступу до послуг, також ці мобільні офіси будуть надавати послуги громадянам України безпосередньо на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ), що дасть можливість зекономити населенню час та фінансові ресурси.

Для полегшення доступу та отримання релевантної інформації, щодо роботи мобільних ЦНАПів розроблена система геолокалізації підрозділів мобільного обслуговування с GPS трекінгом, система доступна для користувачів через SMS-повідомлення, інтернет та мобільний додаток.

Робота мобільних офісів, що можуть обслуговувати віддалені та труднодоступні райони є важливою складовою в умовах реформи децентралізації. Об’єднання територій покладає на органи місцевого врядування обов’язки по обслуговуванню всього населення громади та наданню якісних і своєчасних послуг всім групам населення, включаючи вразливе населення зокрема жінок та людей з інвалідністю. Результати цього проекту будуть широко оприлюднені та зможуть бути поширеними на інші громади України.