А+ збільшити шрифт

А- зменшити шрифт

ПРООН та Канада передали чотири мобільні центри для розширення мережі публічних послуг у найвіддаленіших громадах на сході України

Джерело - ПРООН в Україні

Нові центри охоплять понад 100 віддалених населених пунктів та надаватимуть 80 різновидів державних послуг

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Канади передала чотири з десяти мобільних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) громадам Донеччини і Луганщини. Центри допоможуть покращити надання різноманітних публічних послуг – від реєстрації шлюбу та оформлення паспорту до реєстрації права на землю чи власного бізнесу.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева під час передачі мобільних ЦНАПів зазначила, що мобільні центри на сході України допоможуть найуразливішим верствам населення – людям похилого віку, особам з інвалідністю та родинам із маленькими дітьми, які живуть у найвіддаленіших куточках громад, – отримувати важливі адміністративні та соціальні послуги.

«Ми добре розуміємо, що навіть отримання звичайних документів для людей, які вже понад шість років живуть в умовах збройного конфлікту, а зараз – в умовах пандемії, може викликати безліч труднощів. Публічні послуги повинні бути однаково доступні для всіх без винятку, не залишаючи нікого без уваги. Ці центри створені спеціально для того, аби це стало реальністю», – сказала пані Ґерчева.

Директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації Денис Денищенко подякував міжнародному співтовариству за розбудову системи адміністративних послуг на сході України та зазначив: «Мобільні ЦНАПи курсуватимуть найвіддаленішими куточками громад нашої країни та відвідуватимуть КПВВ уздовж лінії зіткнення, полегшуючи доступ до якісних адміністративних послуг для населення громад, що постраждали від збройного конфлікту та пандемії COVID-19».

Першими громадами, які отримають мобільні ЦНАПи, стали Сіверськ і Мар’їнка в Донецькій області, а також Попасна і Станиця Луганська на Луганщині. Мобільні центри щотижня курсуватимуть найвіддаленішими куточками громад, а також відвідуватимуть п’ять КПВВ уздовж лінії зіткнення для надання послуг громадянам, які приїжджають з непідконтрольних уряду України територій.

Кожен транспортний засіб має чотири робочі місця для спеціалістів ЦНАПу, фахівців соціальних служб та пенсійного фонду, а також надавачів безоплатної правової допомоги. Мобільні ЦНАПи оснащені всією необхідною технічною інфраструктурою та комунікаціями й спеціально обладнані для людей з інвалідністю.

Директорка Канадської програми розвитку в Україні Ашлі Малруні сказала: «Канада вірить, що державні послуги мають бути інклюзивними та ефективними для всіх членів суспільства, а відкритість уряду допоможе досягти сталого розвитку та миру».

«Канада рада допомогти громадам Донеччини та Луганщини, аби тут з’явилися мобільні ЦНАПи. Ці транспортні засоби допоможуть надавати публічні послуги найуразливішому населенню регіону – тим, хто має обмежений доступ до транспорту та тим громадянам України, які проживають на непідконтрольних Уряду України територіях», – наголосила пані Малруні.

У мобільних ЦНАПах можна буде отримати послуги практично ідентичні до тих, які нині надаються в стаціонарних центрах, наприклад: оформити субсидію та отримати допомогу від держави; зареєструвати власний бізнес чи нерухоме майно; отримати свідоцтво про народження дитини; отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї; оформити та отримати пенсійне посвідчення; скористатися паспортними послугами.

Голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко висловив подяку міжнародним партнерам за допомогу та підтримку та зазначив: «Робота мобільних ЦНАПів неодмінно дозволить спростити доступ мешканців громад до якісних адміністративних послуг та сприятиме поліпшенню умов життя мешканців Донецької області», – додав пан Кириленко.

До кінця року в Сєвєродонецьк та Вугледар прибудуть ще два мобільні ЦНАПи, які також зможуть обслуговувати людей біля Новотроїцького КПВВ. Загальна вартість чотирьох мобільних ЦНАПів складає понад 750 000 доларів США. Закупівля та обладнання ЦНАПів здійснюється у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки уряду Канади.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

01 октября 2020